Jakie samochody da się przebudować na kampera?

czerwony van

Nie każdego stać na zakup gotowego kampera, który może kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. Dlatego wiele osób decyduje się na przebudowę swojego auta na kampera. Przerobienie samochodu na kampera wymaga sporo pracy, czasu i pieniędzy. Dlatego warto się do niej dobrze przygotować i zaplanować wszystkie etapy. Możesz także skorzystać z oferty firmy Gerrok, która zajmują się budową kamperów od podstaw.

Wybór odpowiedniego modelu samochodu jest kluczowym etapem w procesie przebudowy na kampera. Należy zwrócić uwagę na takie czynniki jak wielkość, ładowność, zużycie paliwa czy łatwość dostępu do części zamiennych.

Małe vany

Małe vany to samochody typu kombi, które mają niewielką przestrzeń ładunkową, ale za to są zwrotne, oszczędne i łatwe w parkowaniu. Przykładami takich aut mogą być Volkswagen Caddy, Fiat Doblo, Renault Kangoo czy Citroen Berlingo. Małe vany nadają się do przebudowy na kampera dla jednej lub dwóch osób, które nie potrzebują dużo miejsca.

Średnie i duże vany

Średnie i duże vany to samochody dostawcze, które mają znacznie więcej przestrzeni ładunkowej i pozwalają na większą swobodę w aranżacji wnętrza. Przykładami takich aut mogą być Volkswagen Transporter, Mercedes Vito, Opel Vivaro, Renault Trafic, Ford Transit Custom czy Peugeot Expert.

Ciężarówki

Ciężarówki to samochody, które mają najwięcej przestrzeni ładunkowej i pozwalają na stworzenie prawdziwego domu na kołach. Niektóre mają napęd na cztery koła, co ułatwia jazdę w terenie, dlatego wiele osób decyduje się na budowę kampera na ciężarówce 4×4. Jest to idealny wybór dla osób, które chcą mieć wszystkie możliwe wygody i luksusy. W takim samochodzie można zamontować łóżka, kuchenkę, lodówkę, zmywarkę, zlewozmywak, zbiornik na wodę, szafki, kanapę, prysznic i toaletę.

Planowanie przestrzeni wewnętrznej

Przed przystąpieniem do przebudowy warto dokładnie zaplanować przestrzeń wewnętrzną kampera. Należy uwzględnić miejsce do spania, kuchnię, łazienkę oraz miejsce do przechowywania bagażu. Dobrym pomysłem jest stworzenie szczegółowego planu lub zwrócenie się z tym do profesjonalnej firmy, która zrobi wszystko za Ciebie.